Generálním ředitelem české loterijní jedničky, společnosti Sazka sázková kancelář, bude od počátku února Robert Chvátal.

V pondělí byl jmenován členem představenstva společnosti, informoval Daniel Plovajko, mluvčí skupiny KKCG, která Sazku sázkovou kancelář vlastní. Chvátal ve funkci nahradí Kamila Zieglera, který ve firmě zůstává.

Představenstvo společnosti doznalo také dalších změn. Předsedou je nově Pavel Šaroch, členem vedle Zieglera a Chvátala i Martin Bláha z mateřské skupiny KKCG.

Chvátal se do Česka vrací po desetiletém působení v zahraničí, dosud působil jako generální ředitel T-Mobile Austria. Sazku chce připravit "na další expanzi", uvedl.

„Robert je zkušeným manažerem s mezinárodními zkušenostmi. Jeho více než 15letá praxe z vysoce konkurenčního prostředí mobilních telekomunikací, stejně tak i jeho marketingové zkušenosti ze společností Procter&Gamble a Reckitt Benckiser, budou pro další rozvoj Sazky mimořádně cenným přínosem,“ vysvětluje volbu předseda představenstva KKCG Pavel Šaroch.

Ziegler, který se výrazně podílel na stabilizaci a restrukturalizaci zkrachovalé Sazky, jejíž loterijní byznys KKCG předloni převzala spolu s investiční skupinou PPF, bude v představenstvu nově zodpovědný za speciální projekty, za komunikaci se sportovním a kulturním prostředím a se státním dozorem.

Personální změny následují poté, co se skupina KKCG miliardáře Karla Komárka v polovině loňského prosince stala jediným vlastníkem Sazky sázkové kanceláře. Polovinu firmy tehdy převzala od PPF. Hodnotu transakce žádná ze stran neuvedla, v médiích se objevily informace o částce od 3,5 do 5,6 miliardy korun.

Loterijní společnost nyní připravuje modernizaci nynějších her i nové produkty, uvedl Plovajko. Zároveň plánuje rozvíjet další využití své distribuční sítě s více než 6500 terminály.

"Za tuto část aktivit bude nově zodpovědný člen představenstva Martin Bláha, který před příchodem do skupiny KKCG působil na top manažerských pozicích a mimo jiné stál u úspěchu vstupu Raiffeisen Bank na český trh," dodal mluvčí KKCG.

Sazka se předloni za působení generálního ředitele Aleše Hušáka dostala do insolvence a následně do konkurzu kvůli vysokým dluhům. Její loterijní byznys pak v listopadu 2011 získaly skupiny PPF a KKCG za 3,8 miliardy korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru