Když firma má sídlo na neexistující adrese, nepodává daňové přiznání a ignoruje úřady, skončí na listině nespolehlivých firem. To v praxi bude často znamenat její konec.

Ministerstvo financí dokončilo dlouho očekávaná pravidla pro sestavování listiny nespolehlivých firem. Podle odhadu resortu může seznam čítat až 28 tisíc společností.

Proč je seznam nespolehlivých plátců DPH klíčový i pro poctivé firmy? Protože pokud ty budou obchodovat s nepoctivou společností, budou za ni ručit, že zaplatí daň. A této přenesené povinnosti se bude chtít každý vyhnout a raději bude obchodovat s firmami, které na seznamu nejsou.

Údaj o tom, zda je či není firma nespolehlivým plátcem, lze dohledat už nyní v rejstříku plátců DPH.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Každý, kdo bude obchodovat s nespolehlivou firmou, bude ručit za to, že odvede daň. To de facto bude znamenat konec nepoctivé společnosti. Na černou listinu se firma dostane jen za velmi závažné porušení povinností. První nespolehlivé firmy se na seznamu objeví v únoru.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.