Co se dnes děje:

- Český statistický úřad zveřejní výsledky stavebnictví, průmyslu a zahraničního obchodu za listopad 2012

- V pražské MHD se dočasně prodlouží intervaly některých tramvají a autobusů, a to i v pracovní dny. Omezení má platit do 17. února

- TK Svazu dovozců automobilů k informacím o registracích vozidel v ČR za rok 2012 a motoristických výstavách v 1. pololetí 2013

- Škoda Auto večer zveřejní cenu nové generace Octavie, svého nejprodávanějšího modelu

Vojenské simulace na vzestupu

Většinový podíl v pražské společnosti Bohemia Interactive Simulations získal za stamiliony korun globální investiční fond Riverside, který působí i v Česku. Informují o tom Hospodářské noviny (HN). Bohemia Interactive vyvíjí realistické počítačové simulace využívané k vojenskému výcviku, používají je například americká i britská armáda.

Subterra získala půlmiliardovou zakázku

Stavební společnost Subterra vyhrála tendr na stavbu železničního tunelu mezi německými městy Koblenz a Perl ve spolkové zemi Porýní - Falc. Hodnota zakázky, jejíž součástí je i vypracování prováděcí dokumentace, přesahuje půl miliardy korun. Stavební práce mají začít letos v létě. Informuje o tom deník E15.

Banky dostanou více času

Finanční regulátoři dají bankám více času na splnění pravidel, která mají zajistit bankám dostatek hotovosti na přežití při případné budoucí krizi. Banky tak budou moci uvolnit část svých současných rezerv na úvěry a podpořit růst problémových ekonomik. Oznámil to v neděli na tiskové konferenci předseda Basilejského výboru pro dohled nad bankami Mervyn King.(VÍCE ZDE)

Island chce vsadit na ropu

Island chce využít své energetické zdroje pro podporu křehké ekonomiky, a otevírá proto své vody energetickým firmám pro průzkum. S tím zemi pomůže Norsko, které má s těžbou velké zkušenosti. Řekl to agentuře Reuters ředitel islandského národního energetického úřadu Gudni Jóhannesson. Island se koncem roku 2008 propadl do těžké finanční a ekonomické krize v důsledku pádu všech svých hlavních bank, které se zadlužily neúměrnou expanzí v zahraničí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru