Co se dnes děje:

- Jednání o přezkumu všech pohledávek plzeňských hutí Pilsen Steel, které jsou od loňského září v úpadku

- Rychlý odhad vývoje harmonizovaného indexu spotřebitelských cen za prosinec v zemích eurozóny

- Vývoj prosincové nezaměstnanosti v USA

Vlaky z Prahy nabíraly zpoždění

Porucha zabezpečovacího zařízení na pražském odstavném nádraží dnes časně ráno zkomplikovala odjezdy vlaků z Prahy. Některé vlaky byly zrušeny, desítka dalších spojů odjížděla až s půlhodinovým zpožděním. ČTK to sdělil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Zařízení se podařilo opravit kolem 4:30, od té doby se situace na odjezdu vlaků postupně zklidnila.

Google sám sebe nezvýhodňoval

Hloubkové vyšetřování stížností na internetovou společnost Google neukázalo, že by firma ve výsledcích svého internetového vyhledávání nekale zvýhodňovala vlastní služby. Oznámila to ve čtvrtek americká Federální obchodní komise (FTC). Dodala, že Google v dohodě s ní souhlasil s ukončením některých praktik, na něž přišly od konkurentů stížnosti.

Fed chce dál stimulovat ekonomiku

Členové výboru pro měnovou politiku americké centrální banky (Fed) jsou v příštích měsících ochotni dál pokračovat ve stimulačních nákupech dluhopisů. Narůstají však mezi nimi obavy z rizik, které taková politika může mít. Plyne to ze zápisu, který ve čtvrtek Fed zveřejnil ze svého posledního zasedání z 11. až 12. prosince.

Polsko pomohlo aerolinkám LOT

Polská vláda ve čtvrtek státem vlastněné letecké společnosti LOT poskytla úvěr 400 milionů zlotých (2,5 miliardy Kč), který by ji měl načas udržet v chodu. Premiér Donald Tusk však naznačil, že firma další peníze zřejmě nedostane.

Prodeje aut v USA rostou

Prodej osobních a užitkových automobilů na americkém trhu vzrostl v prosinci meziročně o devět procent. Úspěšný poslední měsíc tak završil nejlepší rok pro automobilový průmysl v USA od začátku ekonomické recese. Americké automobilky zvýšily v prosinci prodej na domácím trhu v průměru o pět procent, sdělily ve čtvrtek jednotlivé společnosti.

Oprava D1: Nejlevnější nabídka přišla z Prahy

Nejlevnější nabídku na opravu dvou úseků dálnice D1 podala společnost Dálniční stavby Praha. Obálky s nabídkami firem na dva první úseky hodnotící komise otevřela ve čtvrtek, zbývající tři budou následovat dnes. Píše o tom dnešní vydání deníku E15.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru