Trh s elektřinou a plynem byl v roce 2012 opět rekordní. Svého dodavatele ve snaze ušetřit změnilo u elektřiny 473 tisíc zákazníků, o 25 tisíc více než loni. U plynu ale počet změn naopak o 14 tisíc poklesl na 348 tisíc. Firmy tak začínají hledat nové strategie, jak růst dál. A zvažují hlavně koupi menších konkurentů.

"Již delší dobu sledujeme, že trh by se měl konsolidovat a drobnější dodavatelé ustupovat ve prospěch těch silnějších. Zde jsme připraveni jednat s každým, kdo své portfolio k prodeji nabídne," říká například Lukáš Pokrupa, šéf alternativní dvojky na trhu pro domácnosti, firmy Centropol. Ta má již nyní přes 335 tisíc zákazníků a v roce 2012 zaznamenala i 40procentní nárůst tržeb na 6,5 miliardy korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.