Věděl, že opravdu musí pryč. Přišel o nejlepší soukromou nemocnici v zemi, kterou mu rozstřílely tanky. Pak unesli jeho přítele a drželi ho spoutaného čtyřicet dnů. Mansour Al Arajab zkrátka věděl, že teď už by mohlo dojít i na něj.

Vzal si to nejnutnější, tajně přešel hranice mezi Sýrií a Libanonem a odletěl do Česka. Ne náhodou právě sem: jeho maminka je Češka a Mansour Al Arajab v Praze vystudoval medicínu.

Narodil se však a pracoval v Sýrii, ve městě Homs – místě nejtvrdších bojů mezi protivládními povstalci a vojsky prezidenta Bašára Asada.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.