Rozdíl mezi cenami bytů a rodinných domů, za které je chtějí majitelé prodat a částkami, které nakonec od kupce získají, roste. Naproti tomu především stavební pozemky udržují svou cenu velmi dobře.

"Jako investici doporučuji pozemky na jižním a jihozápadním okraji Prahy," říká v rozhovoru Petr Ort, specialista na problematiku oceňování nemovitostí, který působí na soukromé škole Bankovní institut vysoká škola

Úrokové sazby hypoték jsou na minimech. Je nyní vhodný čas koupit nový byt či dům, nebo pozemek?

Ačkoliv nemusíme mít všichni stejný názor na to, zda je současné období krizí, recesí nebo jen zpomalením růstu, je to v každém případě období, kdy lze po několik let prokázat pokles realizovaných tržních cen prakticky všech nemovitostí. Vzhledem k jedinečnosti nemovitostí a limitu nabídky u pozemků absolutně a u staveb relativně, může být současné období právě tím jedinečným, kdy jsou některé nabídky vůbec možné.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru