Každé ráno v šest Zdeněk Zapletal vstane, vezme psa a obejde s ním areál fabriky, kterou za dvacet let vybudoval. Obchází výrobní haly, parkoviště pro padesátku zaměstnanců, budovu bývalé zemědělské usedlosti, kde jsou dnes kanceláře.

Pak dá psa do kotce na dvorku mezi dílnou a jídelnou a v sedm hodin a pět minut jde na poradu.

Společnost Laski, která se stala vítězem soutěže Firma roku v Olomouckém kraji, vede společně se dvěma syny.

Vyrábějí různou techniku pro úpravu zelených ploch, třeba unikátní frézy na pařezy, které používají i na Novém Zélandu, v Chile nebo na Islandu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zdeněk Zapletal vybudoval svou firmu Laski z nuly. Ta nyní exportuje techniku pro úpravu zelených ploch do více než 50 zemí světa. Občas tu jsou zvláštní poměry, někde raději nakupují z ciziny a dráž, vysvětluje Zapletal, proč se orientuje na zahraniční trhy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.