Co se dnes děje:

- Český statistický úřad zveřejní výsledky průmyslu a stavebnictví za říjen 2012 a inflace za listopad

- Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejní údaje o nezaměstnanosti za listopad

- Řecko by mohlo poskytnout informace o výsledku programu odkupu státních dluhopisů. Podle médií program splnil očekávání a investoři nabídli k prodeji dluhopisy za 30 miliard eur. Podle agentury Reuters by však řecká vláda mohla požádat investory o dodatečné nabídky na prodej dluhopisů

- Konečná zpráva o vývoji HDP Itálie za třetí čtvrtletí.

Czech Coal vyprodal uhlí

Uhelný těžař Czech Coal vyprodal v okolí Horního Jiřetína a Litvínova uhlí, jehož těžba je omezena limity. Na konci minulého týdne po dlouhých jednáních uzavřel smlouvu s poslední teplárnou na jeho dodávky. Pokud by Czech Coal chtěl na největším českém ložisku dosáhnout na další zásoby, musela by vláda rozhodnout o prolomení těžebních limitů. Uvedly to pondělní Hospodářské noviny (HN).

Obchodní aktivita Číny klesá

Obchodní růst Číny v listopadu podle agentury AP prudce klesl. Dovoz spadl z říjnového růstu 2,4 procenta na nulu, růst exportu byl jen 2,4 procenta, zatímco předtím to bylo 11,6 procenta, upřesnila dnes čínská vláda.

Řecko chce dluhopisy

Řecká vláda by v pondělí v rámci programu na snížení dluhu mohla požádat investory o dodatečné nabídky na prodej dluhopisů. Agentuře Reuters to v neděli řekly zdroje z vládních a bankovních kruhů.

Toyota v Číně skomírá

Pokles prodeje japonské automobilky Toyota Motor na čínském trhu bude v dohledné době pravděpodobně pokračovat. Uvedl to v neděli japonský list Asahi. Dodal, že firma zřejmě odloží plánované spuštění nové výrobní linky ve své továrně v severní Číně.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru