Zakladatel a většinový vlastník společnosti Seznam.cz Ivo Lukačovič se vrací do firmy. Chce se aktivněji věnovat své společnosti a ovlivňovat strategii a fungování nabízených služeb.

Nebude mít žádnou speciální exekutivní roli. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Pavel Zima zůstane generálním ředitelem zodpovědným za chod a fungování společnosti a bude mít pod sebou i produkty společnosti. Lukačovič bude mít vždy finální slovo u těch produktů, kterým se bude chtít věnovat.

"Dlouhodobá práce z domova mi už nevyhovovala a Seznam.cz mi začínal chybět, a proto jsem se rozhodl, že se do něj vrátím, se všemi výhodami, které jako majitel a předseda představenstva mám. Chci se hlavně věnovat našim produktům a předávat své vize dál," uvedl Lukačovič.

Staronový slogan

S návratem zakladatele se Seznam.cz vrátí od ledna i ke svému původnímu sloganu: "Seznam, najdu tam, co neznám" namísto současného: "Seznam, najdu tam, co hledám".

"Tento slogan poukazuje na již před rokem produktově avizovaný návrat ke kořenům. Navíc je tento slogan mezi uživateli oblíbený a se společností Seznam.cz zažitý, takže nepůjde o složitou změnu," uvedla mluvčí Irena Zatloukalová.

Lukačovič založil internetový vyhledávač Seznam v roce 1996 a ve firmě vlastní 70 procent. V polovině roku 2006 se začal stahovat z exekutivního vedení firmy, když funkci výkonného ředitele předal tehdejšímu technickému řediteli Zimovi. Stále více se poté věnoval své zálibě létání. Mimo jiné je vlastníkem pražského letiště Točná.

 

Největší tuzemský internetový portál Seznam.cz loni zvýšil zisk před zdaněním o 14 procent na 1,03 miliardy korun. Tržby stouply o 19 procent na 2,68 miliardy Kč.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru