Pacienti v lázních

115 400 PACIENTŮ Z ČESKA

se loni léčilo v českých léčebných lázních zcela nebo částečně na náklady zdravotních pojišťoven. V roce 2010 byl jejich celkový počet o 6700 vyšší.

244 700 PACIENTŮ

z tuzemska i ze zahraničí si loni v Česku platilo léčebný pobyt v lázních zcela ze svého. Meziročně jich bylo o 9000 méně.

2,97 MILIARDY KORUN

vydaly loni zdravotní pojišťovny za lázeňskou péči v Česku (z toho největší pojišťovna VZP vydala 1,72 miliardy korun). Lázně odhadují, že jim letošní příjem od pojišťoven klesne vlivem výrazného propadu počtu pacientů a zkrácených pobytů až na 2 miliardy korun.

Lázně v Česku se potýkají s nejtěžší krizí ve své novodobé historii. Lékaři vysílají do lázní méně pacientů a zdravotní pojišťovny tlačí na ceny léčebných pobytů. Další velký pokles počtu pacientů přináší nová vyhláška (indikační seznam), která od října omezuje počet diagnóz s nárokem na úhradu pobytu z veřejného zdravotního pojištění neboli pobytů "na křížek". Tedy takových, kdy pojišťovny kompletně platí léčbu a pobyt. Takzvaná komplexní lázeňská péče přitom představuje více než polovinu tržeb českých léčebných lázní. Ty už omezují provoz a propouštějí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.