Od pondělí jsou v prodeji jízdenky Leo Expressu na nový jízdní řád 2012/2013. Jejich cena se nemění a koncept zůstane stejný - čím dříve si jízdenky zakoupíte, tím budou levnější.

"Před dvěma lety jsme si vytyčili cíle. Ve spolupráci se švýcarských výrobcem Stadlerem vzniklo pět prototypů, které nemají u nás obdoby. I když jsou na evropské lokální platformě a musí splňovat české parametry, jsou naše vlaky unikátní. Celý systém vlaků řídí elektronická čidla, která ovlivňují teplotu ve vozidle, otvírání dveří a připojení na WiFi. Zatím se na kolejích objevily dvě soupravy, díky kterým jsme vychytali hlavní problémy, které opravíme, a budeme tak moci zvýšit množství spojů," uvedl zakladatel a ředitel Leo Expressu Leoš Novotný.

V Leo Expressu doteď platil zkušební provoz, který měl ověřit funkčnost souprav. Hlavními technickými problémy, které ovlivňovaly kvalitu poskytovaných služeb, byly právě nedostatky v elektronickém nastavení. Čidlo ukazovalo na topení a klimatizaci jinou teplotu, než jaká ve skutečnosti byla, nebo vznikaly problémy se zavíráním dveří, které se po chvíli jízdy samy otevřely.

VIDEO: Novotný nebude levnější než konkurence. Představil v Praze svůj vlak
LEO Express představil v Praze svůj vlak

"Docházelo k tomu, že se dveře zavřely, ale systém to vyhodnotil, že zavřené nejsou," uvedl provozní ředitel Leo Expressu Jan Paroubek. Cestující si také stěžovali na nedostatek místa pro nohy a to hlavně u části sedadel obrácených k sobě. "Sedadla obrácená čely k sobě jsou určená především těm zákazníkům, kteří cestují ve větších skupinách a chtějí spolu během jízdy mluvit," tvrdí Novotný. Opravy se chystají pouze u softwaru a mají trvat několik dní.

Do neděle 9. prosince by měly být pasažérům k dispozici tři z pěti souprav - dvě funkční a jedna záložní. Vlaky Leo Expressu podle vedení firmy splnily všechny zákonné náležitosti, nic by tedy nemělo bránit tomu, aby pět souprav získalo průkaz způsobilosti. 

 

Z Prahy od neděle vyjede vlak Leo Expressu v 6:29, 8:29, 14:29 a 18:29, z Bohumína ve 4:22 (kromě neděle), 10:15, 14:15 a 18:15.

Leo Express, který konkuruje Českým drahám a RegioJetu, začal jezdit s týdenním zpožděním 13. listopadu. Do budoucna dopravce chystá nové spoje, a to zejména do Ústí nad Labem, Brna a Českých Budějovic.

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru