Italská bankovní skupina UniCredit Group sloučí své peněžní ústavy v Česku a na Slovensku do konce příštího roku. Centrála bankovního domu bude v Praze, na Slovensku zůstane působit jako pobočka české banky.

Novinářům to v pondělí řekl generální ředitel UniCredit Bank Slovakia Miroslav Štrokendl.

Od spojení dosud samostatných bank si UniCredit slibuje úsporu nákladů, ale i zvýšení výnosů. "Tím, že se kapitál spojí, umožní to financovat větší projekty," poznamenal Štrokendl.

To by následně mělo zlepšit finanční výsledky bankovního domu.

Po dokončení fúze UniCredit prý neplánuje omezit bankovní služby ani v jedné ze zemí bývalé federace a nehodlá ani rušit pobočky.

UniCredit se v Česku i na Slovensku z hlediska aktiv řadí mezi největší bankovní domy. Po sloučení obou bank bilanční suma peněžního ústavu dosáhne podle Štrokendla 16 miliard eur (404 miliard korun).

Spojení bankovních domů podléhá souhlasu národních regulátorů.

Ochrana vkladů slovenských klientů UniCreditu se nově bude řídit českou právní úpravou. Štrokendl uvedl, že díky tomuto kroku se zlepší postavení slovenských klientů banky z řad firem.

Na rozdíl od Česka totiž na Slovensku podléhá systému pojištění vkladů v případě finančních potíží bank méně obchodních společností.

Italská UniCredit Group má po celém světě přes 9400 poboček, dohromady zaměstnává více než 158.000 lidí.


HNByznys najdete i na Facebooku. Nenechte si ujít nejdůležitější zprávy ze světa financí a staňte se našimi fanoušky - ZDE


Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru