Železniční dopravce Leo Express, který začal na trati mezi Prahou a Ostravou jezdit ve zkušebním provozu v polovině listopadu, vydá 12. prosince dluhopisy v objemu až 550 milionů korun.

Peníze chce použít na nákup nových vlaků. Dluhopisy s jednokorunovým nominálem budou splatné za pět let a ponesou pevný úrok ve výši 7,5 procenta.

Informoval o tom v pátek mluvčí dopravce Petr Kopáček.

Leo Express zahájil zkušební provoz se čtyřmi spoji denně na trase mezi Prahou a Ostravou 13. listopadu. Plný provoz se všemi 16 spoji denně chce společnost zahájit od platnosti nového jízdního řádu 9. prosince.

"Prostředky získané emisí dluhopisů plánuje Leo Express použít na nákup dalších vlakových souprav. Chceme totiž expandovat a rozšířit koncept moderního a spolehlivého cestování i na další trasy v České republice i ve střední Evropě," uvedl finanční ředitel Peter Köhler.

Již podle dřívějších informací chystá firma vstup na další dálkové tratě v Česku, zejména z Prahy do Českých Budějovic a na trať mezi Prahou a Chebem. Do nákupu a vybavení vlaků chce v příštích pěti letech investovat 7,25 miliardy korun.

Mandát k přípravě dluhopisů získala J&T Banka společně s Raiffeisenbank, administrátorem emise je J&T Banka. Úpis dluhopisů se uskuteční aukčním způsobem. Investoři budou moci od 26. listopadu do 3. prosince 2012 podávat objednávky v rozpětí od 95 do 105 procent nominální hodnoty.

Dluhopisy, které budou plně obchodovatelné na volném trhu Burzy cenných papírů Praha, lze objednávat prostřednictvím aranžérů J&T Banky a Raiffeisenbank, a také předních obchodníků s cennými papíry, jako jsou Atlantik finanční trhy, BH Securities či Cyrrus, sdělil Kopáček.

Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru