Premiér Petr Nečas před summitem EU o dlouhodobém rozpočtu unie na roky 2014 až 2020 upozornil, že Česká republika není ochotna přistoupit na jakýkoli návrh na rozdělení balíku ve výši kolem jednoho bilionu eur.

Vetem Praha sice zatím na rozdíl od řady dalších zemí nehrozí, ale není také ochotna odsouhlasit cokoli.

Česku podle premiéra vadí hlavně navrhované snížení prostředků na politiku soudržnosti, jejímž prostřednictvím míří miliardy eur na pomoc chudším regionům, a to včetně většiny českých kromě Prahy.

Zatímco pro roky 2007 až 2013 ČR měla možnost získat v rámci této politiky zhruba 26,7 miliardy eur, tak nyní by to na příští sedmileté období mohlo být jen něco kolem 19,5 miliardy eur.  V takovém případě by tedy Česko přišlo o 8 miliard eur -  to znamená necelých 30 miliard korun ročně až do roku 2020.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku