KIT digital vstupuje do jednání s věřiteli. Firmu k tomu donutil audit zřízený v rámci představenstva společnosti, který odhalil nesrovnalosti v jejím hospodaření. Podle noční zprávy z KIT digital k tomu došlo již 15. listopadu.

„Investoři by se již neměli opírat o dříve vydané finanční výkazy za tato období ani žádné další zprávy o výsledcích společnosti za období 2009/2Q12 nebo prognózy a odhady na období budoucí,“ shrnuje zpráva KIT digital dopady nalezených chybi.


Akcie KIT Digital po zavření Wall Street v poobchodní fázi propadaly až o 75,85 % na 0,50 USD, ve čtvrtek však tamní burza neotevře kvůli oslavám Dne díkůvzdání.


Akcie reagovaly okamžitým propadem. Na trhu START pražské burzy akcie KIT digital otevřely propadem o 9,5 procenta na 38,10 Kč a ihned došlo k zastavení obchodování. Obchodní den v Praze pro tento titul tím skončil.

„Noční zpráva KIT digital je silně negativní. Firma navíc opět zhoršila svůj výhled pro cash flow a čeká další dodatečné náklady (částečně spojené s přehodnocením finančních výkazů),“ uvedl Tomáš Tomčány, analytik Patria Direct, v první reakci na nové informace.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru