Ministerstvo obrany se rozhodlo, že armádě rozšíří sbírku obrněných vozidel. Přestože ještě nesplatilo nákupy obrněnců z předešlých let, začalo již připravovat další.

Podle zjištění Hospodářských novin plánuje pořídit třicet nových vozidel kategorie MRAP, která se vyznačují zvýšenou ochranou vůči takzvaným nástražným výbušným systémům.

Cena takovýchto vozidel se na trhu pohybuje mezi deseti až dvaceti milióny korun za kus a to v závislosti na konkrétním výrobci a výbavě. Celý nákup tak vyjde na řádově stovky milionů.

Ministerstvo obrany si již pro bližší představu začalo dělat marketingový průzkum a oslovilo několik možných dodavatelů – mezi nimi třeba britsko-americkou zbrojovku BAE Systems, ale i českého výrobce těchto vozidel SVOS Přelouč.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.