Úvodní zápas daviscupového utkání mezi Českem a Španělskem překvapením neskončil. David Ferrer nepustil Radka Štěpánka do výraznější šance a získal pro hosty první bod za vítězství 3:0 na sety.

Na svého reprezentačního kolegu se pokoušel lepším výkonem navázat Tomáš Berdych. Po pětisetové bitvě trvající víc než čtyři hodiny se mu to podařilo. Do sobotní čtyřhry tak půjde český a španělský tým za stavu 1:1.

Páteční program sledoval server iHNed.cz v podrobné on-line reportáži. O postřehy k vývoji zápasů se staraly tenisové osobnosti v čele s Karlem Nováčkem, bývalým daviscupovým reprezentantem, nejvýše osmým hráčem světa a dnes úspěšným bankéřem.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
15:10

Českým tenistům vyjádřila před zápasem podporu čtveřice vítězů z roku 1980 - tehdejší českoslovenští reprezentanti Lendl, Šmíd, Kodeš a Složil. Více štěte ZDE.

15:11

Španělským tenistům naopak věří jejich nejlepší hráč, momentálně ze hry kvůli zranění - Rafael Nadal. "Vamos Armada, we can," napsal na svém twitteru.

15:12

Bývalá světová jednička Carlos Moya pro španělský deník El Pais před utkáním proklamuje: "Bude záležet na čtyřhře, dosud jsme v ní byli zvyklí spíš prohrávat, teď se na ni budeme spoléhat."

15:12

Po každém setu svým postřehem do reportáže přispěje Karel Nováček. Bývalý daviscupový reprezentant, vítěz třinácti titulů na okruhu ATP a nejvýše osmý hráč světa. Dnes pracuje jako osobní bankéř Unicredit, kde se mimo jiné stará o investice sportovců a tenistů.

Před pátečním startem předpovídá: "Bude to pěkný tenis, vyrovnaný a rozhodovat budou detaily. Zajímavá bude čtyřhra. Na Granollersovi a Lopézovi se ukáže síla českého deblu."

15:31

Slavnostní start zápasu obstará kromě nezbytných oficialit laserová šou. Na 15:30, kdy se mělo s performance začít, je i přesto, že byli fanoušci instruováni k usazení na své pozice právě v tomto čase, vyprodaná O2 Arena "poloprázdná".

15:35
Bude to "old-school" tenis?

Přesně tak tipuje první zápas finále Davis Cupu Greg Rusedski. Štěpánek v předzápasové tiskové konferenci dokonce přemýšlel, že povrch bude nahrávat stylu servis-volej.

15:55
Českým tenistům fandí i Petr Čech a dokonce jim k tomu zahrál na bicí. Podívejte se

16:02

Oba aktéři úvodní dvouhry už se rozcvičují. Utkání začne během několika minut.

16:04

Na servisu začne David Ferrer.

16:10
1:0 na gemy z pohledu Ferrera

Přes nejistotu podání v úvodu první hry si Ferrer podržel svůj servis. Tlačil na Štěpánkův forhand a více méně mu to vycházelo.

16:15
1:1, Štěpánek srovnává

Štěpánek chytře umisťoval svá podání. Při výměnách trpělivě čekal na chyby soupeře. Čistou hrou si připsal první gem i on.

16:17
2:1 pro Ferrera

Štěpánek se pokoušel pouštět s Ferrerem do výměn. Kazil ovšem lehké míče. To platilo v několika případech i o Ferrerovi. Podání si ale španělský tenista vzít nenechal.

16:22
2:2, Štěpánek dotahuje

Gem patřil Štěpánkovi, i když několikrát zabrnkal na nervy divákům. Nádherná výměna, kdy Ferrer nutil Štěpánka ke krkolomným úderům, roztleskala poprvé v zápase O2 Arenu. Hru ukončil český tenista přímým bodem z podání.

16:27
3:2 pro Ferrera

Ferrer zkoušel být aktivnější a několikrát zakončoval výměny na síti. S rozdílným výsledkem. Poprvé se v Areně také ozvalo povzbuzování: "Radek, Radek...". Probuzená podpora diváků na brejk ale nestačila.

16:45
3:3, Štěpánek srovnává

"Nekonečný" gem nakonec Štěpánek ubránil. Ferrer měl k dispozici hned na úvod hry tři brejkboly. Oba tenisté se pak dlouho přetahovali o výhody. Štěpánek použil dvakrát jestřábí oko s bilancí 1:1.

16:56
4:3 pro Ferrera

Ferrer si vyběhal své vítězné míče. Hra dlouhých výměn více seděla španělskému tenistovi.

17:02
5:3 pro Ferrera

Podobně jako v předchozím gemu při svém podání se Štěpánek dostal do těžké situace. Za stavu 15-40 ještě dokázal dobrým servisem stáhnout na rozdíl jednoho míče, pak ale ztratil hru dvojchybou.

17:06
6:3 a první set pro Ferrera

Španělský tenista neodmítl nabídnutou příležitost a při svém servisu si jistě došel pro první set v zápase. Zatím hraje agresivněji než Štěpánek. Přes skvělou obranu se tlačí do zakončení. Navíc si v těžkých chvílích dokáže pomoct, jako v závěru setu v tísni hraným a přesto precizním lobem.

17:15
0:1 z pohledu Štěpánka

Český tenista nevkročil do druhé sady úspěšně. Prohrál hned první své podání v setu.

17:23
Postřeh Karla Nováčka

"Sledujeme tenis vynikající úrovně. Radek měl trochu potíže s podáním, udělal zbytečné dvojchyby, ale to je možná způsobeno dlouhými výměnami. Ve druhém setu musí začít lépe podávat," myslí si  Karel Nováček.

17:26
2:0 pro Ferrera

Španělský tenista si s přehledem pohlídal dobrou výchozí pozici do druhého setu. Štěpánkovi nedal šanci se chytit.

17:27
2:1, Štěpánek stahuje

Štěpánek musel jít při svém servisu přes shodu. Hru si ale uhájil.

17:33

V pauze mezi gemy pořadatelé vyprodané O2 Areně představili hosta utkání prezidenta Václava Klause.

17:34

"Zatím to vypadá na rutinní třísetový zápas pro Ferrera," píše na svém twitteru uznávaný trenér Brad Gilbert.

17:36
3:1 pro Ferrera

Útočnější pojetí hry Štěpánkovi v několika výměnách vyšlo a vedlo k bodu, několikrát ale zkazil poměrně dobře rozehranou situaci. Závěr hry pak patřil Ferrerovi.

17:39
3:2, Štěpánek snižuje

Španělský tenista si nechal utéct tři brejkboly. Při hře přes shodu byl pak lepší Štěpánek.

17:50
3:3 Štěpánek si bere zpět podání

Radek Štěpánek teď předvedl opravdu skvělý gem, ve kterém dovolil Španělovi jediný míč. Skvělé prohozy po čáře i hra na síti!

17:53
4:3 pro Štěpánka

Domácí tenista se ve velkém stylu vrací do utkání. Konečně mu míčky začaly padat na správná místa. Probouzí se i dosud poněkud zakřiknutá hala.

18:02
4:4, Ferrer srovnává

Při svém servisu dokázal Španěl udržet rozjetého Štěpánka na uzdě. Rýsuje se dramatická koncovka druhé sady.

18:04
5:4 pro Ferrera

Ferrer bere Štěpánkovi klíčový gem druhé sady. Hrálo se velmi vyrovnaně. Některé výměny měly ty správné finálové parametry. Šťastnější byl ale nakonec španělský tenista.

18:16
6:4 a duhý set pro Ferrera

Španělský tenista sice dal při svém servisu Štěpánkovi "přičichnout". Klíčovou výměnu, která mu zajistila ještě šanci na zvrat ustál český hráč svými voleji u sítě. Nakonec přes dvě shody i neúspěšné jestřábí oko se radoval Ferrer a za ovací španělských fanoušků si došel pro zisk druhého setu.

18:17

"Je škoda, že si Radek prohrál první podání. Pak se skvěle vrátil do zápasu, ale Ferrer to zvládl, zejména díky skvělým returnům. Musím ale Radka pochválit za bojovnost a výkon," říká Karel Nováček.

18:22

Stejně jako ve druhém setu Štěpánek ztratil svůj servis hned na úvod sady. O posledním míčku hry rozhodlo šťastné prasátko na Štěpánkově straně kurtu.

18:25

Jistý gem při svém servisu pro španělského tenistu. Štěpánka dobrým podáním vůbec nepustil do hry.

18:27
2:1, Štěpánek snižuje

Přezdívka španělského hráče "motorová myš" v této hře platila do puntíku. Doběhl vše a na Štěpánka v nábězích na síť dokázal většinou vyzrát. Často ale ztratil bod chybou ve svých prohozech.

18:32

Zisk třetího bodu při vlastním podání se Ferrerovi nerodil snadno. Agresivními údery ale nutil Štěpánka k chybám a výhozům míčku z kurtu.

18:38

V této hře působil Štěpánek poměrně jistě. Českým fanouškům tak dal ještě naději, že zápas "nebalí".

18:40
4:2 pro Ferrera

Ferrer vypadá, že jde jistě za vítězstvím v celém utkání. Spolehlivě si drží při svém servisu dvoubodový odstup od Štěpánka. I když - opět k tomu potřeboval shodu, kterou český tenista vybojoval kvalitním volejem při náběhu na síť. Kvalitními forhendy pak Ferrer nepustil Štěpánka ke srovnání v setu.

18:47

Štěpánek je nespokojený s míčky, se kterými má servírovat. Hra chvíli stála kvůli debatě Štěpánka a umpireového rozhodčího o kvalitě míčků.

18:48
5:2 pro Ferrera

A zřejmě nejdůležitější gem třetí sady. Ferrer půjde záhy podávat na vítězství v celém utkání. "Come on," křičí Ferrer.

18:52
5:3, Štěpánek koriguje

Díky práci na síti i trpělivé hře u základní čáry Štěpánek ještě žije. Stále ale ztrácí jeden brejk.

18:59
5:4, Štěpánek snižuje

Při svém servisu byl teď Štěpánek nebývale jistý. Když ale došlo na výměnu, tahal za kratší konec. Přesto se udržel v zápase. Nicméně vše má teď ve svých rukách Ferrer.

19:03
6:4, třetí set i zápas pro Ferrera

Ferrer dovolil nabuzenému Štěpánkovi chvíli myslet na srovnání, gem měl ale více méně pod kontrolou. Nic na tom nezměnilo ani mocné fandění: "Radek, Radek...". Jistě si došel pro důležitou hru, set i zápas a za tři hodiny na kurtu odchází Ferrer jako vítěz a do španělské šatny nese první bod.

19:12

"Třetí set byl nakonec velmi vyrovnaný, Radek usiloval v závěru comeback, ale bohužel se mu to nepodařilo. Ferrer měl víc sil a možná i štěstí, když se mu podařilo na samém závěru prase," shrnuje Karel Nováček.

19:12

19:47
Berdych je na kurtu

Oba soupeři už se rozcvičují před vzájemným zápasem.

19:47
Berdych vede 1:0

Tomáš Berdych začínal s podáním a připsam si první gem - svému soupeři dovolil jediný míček.

19:50
Almagro srovnává na 1:1

Španěl odpověděl stejnou mincí a naznačil, že bude hrozit svým dělovým servisem.

19:51
Berdych vede 2:1

Oba tenisté si zatím poměrně v klidu drží svoje podání. Berdych přidává další gem.

Berdych vede 3:2

Oba soupeři zatím hrají velmi podobně - opírají se zejména o svůj důrazný servis. K brejku měli zatím oba daleko.

20:02
3:3

Obraz hry se nemění. Almagro načal gem esem a zakončil ranou do protipohybu Tomáše Berdycha, který se zmohl opět pouze na míček.

20:06
4:3 pro Berdycha

Dlouhé balony od základní čáry, to je zřejmě hra, která se líbí oběma tenistům. Poslední výměnu ukončil Almagrův aut. Diváky pobavili dva podavači míčků, kteří se při snaze sebrat balonek srazili.

20:12
5:3 pro Berdycha

Almagro poprvé zaváhal a Berdych ho strojově přesnými balony od základní čáry brejknul. V rozhodující výměně šel Almagro na sít, ale domácí tenista ho ukázkově prohodil.

20:19
6:3 Berdych získává první set

Berdych zvládl konec sady a velmi rychle si připsal první set, který ukončil esem.

20:20

"Konečně jsme v tomhle utkání získali první set. Tomáš hrál fantastickou hru od základní čáry a opřel se o svůj dělový servis. Doufejme, že to takhle bude pokračivat," přeje si Karel Nováček.

20:24
Almagro zahajuje úspěšně. Vede 1:0

Do druhé sady vstoupil úspěšněji podávající Almagro. Udržet si servis mu tentokrát nečinilo potíže.

20:28
Berdych srovnává na 1:1

Berdych vypadá velmi odolně, zatím se ani náznakem endostal do úzkých a srovnává na 1:1.

20:30
Almagro vede 2:1

Další dělovky od základní čáry a další podržené podání Almagra.

20:32

Španělským tenistům fandí i basketbalista Pau Gasol. Na svém twitteru píše: "Obrovské vítězství Davida, teď je řada na Nicolasovi."

20:34
2:2, Berdych vyrovnává

Nebyl to pro Berdycha lehký gem. Český tenista ale po stavu 30-30 rozhodl dvěma skvělými servisy a ukončil hru smečí nad hlavou.

20:39
3:2 pro Almagra

Čistá hra a bod pro Almagra. Spolehlivým servisem si drží těsný náskok.

20:40
4:2 pro Almagra

Jednoručným backhandem i precizním forhandem si Almagro připsal první brejk druhého setu. Španělé cítí šanci a ví to i jejich početná fanouškovská grupa.

20:48
5:2 pro Almagra

Španělský tenista cítí šanci. Potvrdil brejk z předchozí hry a má blíž k zisku druhé sady než Berdych.

20:51
5:3, Berdych snižuje

Servis, Španělův slabý return a úklid míčku do rožku poloviny dvorce Almagra. Tak Berdych hru začal. Dál ale Španěl "zlobil" a tak snadné míčky Berdychovi nedovoloval. Tahanice o gem nakonec skončila lépe pro Berdycha.

20:57
6:3 a druhý set pro Almagra

Skandováním "Toomáš Berdych" začala hra, která ale šťastně pro českého tenistu neskončila. Almagro si odservíroval hru k vítězství v celém setu.

21:00

Karty jsou rozdány znovu. Po hodině a půl hry je stav 1:1 na sety.

21:01

"Po vynikajícím prvním setu Berdycha Almagro převzal iniciativu. Zlepšil servis a hodně zpřesnil hru," komentuje průběh druhé sady Karel Nováček.

21:01
1:0 pro Berdycha

Do třetího setu vstoupil český tenista dobře na servisu. Chodilo se do dlouhých výměn a oba soupeři čekali na chybu toho druhého. Nakonec byl v této taktice o něco úspěšnější Berdych. Svou roli sehrálo také jestřábí oko, když rozhodčí nazlobil O2 Arenu svým sporným rozhodnutím. Český tým burcoval diváky v jejich nespokojenosti. Berdych pak ve zčeřené atmosféře rozhodl esem z následného servisu.

21:12
2:0 pro Berdycha

Gem ve znamení zjitřených emocí ovládl Berdych. Kvůli incidentu z předešlé hry lidé křičí při povedených Berdychovým míčcích víc než dosud a zároveň jásají při neúspěších Almagra. Největší vlnu radosti spustila Almagrova závěrečná rozhodující dvojchyba.

21:17

Almagro se zlobí na chování diváků. Rozhodčí se pokouší nabuzené fanoušky uklidnit.

21:19
3:0 pro Berdycha

Diváci v O2 Areně jsou v "transu". Berdych jde čistou hrou do trháku 3:0.

21:22
3:1, Almagro snižuje
21:24
4:1 pro Berdycha

Jak Almagro v předešlé hře, tak teď Berdych, předvádějí festival skvělých servisů. Berdych si sice mezihrou zkomplikoval dobře rozehraný gem, v pravý čas ale po shodě zabral. Nejdřív si pomohl esem a pak mu pomohl zkaženým míčkem soupeř.

21:30
4:2, Almagro snižuje

Berdych se, pokud to Almagrův servis dovolil, snažil více útočit. Jeho pokusy ale končily buď v autu, nebo v síti. Proto nejde do kýženého náskoku a k zisku setu mu chybí ještě dvě hry. Další šanci bude mít hned v zápětí při svém servisu.

21:34
5:2 pro Berdycha

Berdych si nenechal vzít svůj servis a stále drží lichotivý náskok na Almagra. Hra byla zejména o koncentraci českého tenisty na podání. Skoro to vypadá, že by oba hráči chtěli divákům předvádět jen servisy. O2 Arena se ale baví.

21:41
5:3, Almagro snižuje

Jistou hrou se španělský tenista drží v zápase. Opět byl gem hlavně o servisu, Almagro si dovolil dvojchybu za stavu 40-0, pak ale na jeho servis Berdych slabě returnoval a bylo hotovo.

21:44
6:3 a druhý set pro Berdycha

Český tenista nenechal nic náhodě. První bod si vyhrál dobrým servisem, u druhého nechal vyautovat soupeře, forhandovým crossům Almagra se ubránil, aby pak španělský tenista trefil míček rámem rakety a hru i set uzavřel kvalitním prohozem, který Almagro zvládl ztlumit jen do sítě, místo na druhou stranu kurtu.

21:47

"Ve třetím setu se opět projevila Berdychova větší kvalita, vrátil se k tomu, cohrál v prvním setu. Získal převahu, dobře servíroval a výborně zahrál v důležitých momentech," popisuje třetí set zápasu Karel Nováček.

21:51

Úvod čtvrté sady si Berdych a s ním i téměř celá O2 Arena nemohli přát lepší. Čistou hrou bere český tenista španělskému soupeři servis a ujímá se vedení ve čtvrtém setu.

21:54

Český tenista pokračuje čistou hrou i při svém servisu.

21:56
2:1, Almagro snižuje

Almagro se dokázal zvednout po nedobrém začátku čtvrté sady. Snižuje opět hlavně díky dobrému servisu. Returny Berdycha tentokrát na Španěla a dramatičtější průběh hry nestačily.

21:59
3:1 pro Berdycha

Trpělivost. Tak by se dalo vyjádřit snažení Berdycha o další bod na Almagrovi ve čtvrté sadě čtvrtého setu. Díky ní, umírněným úderům k základní čáře a jistotě hry si Berdych drží uspokojivý náskok do možná závěru zápasu.

22:01
3:2, Almagro snižuje

Možná, že i fanoušci, kteří bučeli a pískali na španělského tenistu, pomohli Almagrovi namotivovat se a ještě zůstat v zápase. Český tenista vedl už 30-0, pak se hra srovnala, nevynucené chyby Berdycha pak Almagrovi pomohly k relativně snadnému zisku hry.

22:06
Navrátilová: Berdych vypadá "cool"

Martina Navrátilová sleduje utkání v televizi, na twiterru napsala: "Almagro se musí umět lépe vypořádat s emocemi diváků. Co čekal? Berdych vypadá cool."

22:08
3:3, Almagro srovnává

Chybami v podobě hlavně příliš dlouhých míčů si Berdych komplikuje situaci. Almagro srovnává.

22:10
4:3 pro Almagra

Almagro dokázal otočit skóre z 0-30 a bere si gem. Výměnu za stavu 15-0 pro Berdycha lze označit za zatím výměnu zápasu. To ještě hra patřila Berdychovi, pak se ale role otočily a Almagro si uhrál cenný náskok v setu.

22:15
4:4, Berdych srovnává

Almagro měl několik slibných příležitostí, jak vyzrát na Berdycha. Zkoušel prohozy po čáře. Většinou mu ale nevycházely, a proto Berdych dorovnává skóre. Debaty kolem sporného míčku opět trochu přitížily pozici Almagra u diváků.

22:22
5:4 pro Almagra

Po čase trochu svižnější gem. Almagrovi se dařily servisy. Španělský tenista si drží těsný náskok před rozuzlením čtvrté sady.

22:25
5:5 Berdych srovnal

Na tři dělové servisy od Berdycha Almagro neodpověděl, poslední vrátil jednou přes síť. Suverénně udržené podání domácího tenisty.

22:27
Almagro vede 6:5

Berdychovy returny byly tentokrát nepřesné. Několikrát skončily v autu nebo v síti.

22:31
6:6, Berdych srovnává

O vítězi čtvrté sady rozhodne tie-break. Berdych se sice na vítězství v gemu, který mu rozhodnutí ve zkrácené sadě zajistil, poměrně napracoval - nakonec ale Almagro chyboval vícekrát.

22:36

Hraje se tie-break.

22:36
Tie-break se stává kořistí Almagra

Španělský tenista si poměrně pohodlně vybudoval náskok 5:0. Berdych pak bodoval dobrým servisem, na nějž Almagro nedosáhl, na 2:5 snížil opět dobrým servisem, který Almagro returnoval do sítě. Berdych pak nabudil diváky propracovaným útokem zakončeným smečí. To bylo 3:5. Další dobře rozehraný útok ale Berdych poslal do autu, 3:6. 4:6 po autu Almagra. 5:6 po dlouhé výměně, kterou Almagro neustál. Ale nakonec 7:5 pro Almagra po esu.

22:50

Hraje se už více než tři a půl hodiny a na hráčích je to znát. Po tie-breaku čtvrtého setu šel nejdřív do šatny Tomáš Berdych, krátce po jeho návratu se na stejná místa odebral Nicolas Almagro. Pátý rozhodující set začne na servisu Berdych.

22:52

"Od začátku to vypadalo dobře - Berďa získal brejk a vypadalo to, že vyhraje, ale pak Španěl zahrál fantastickou část zápasu. Tomášovi odešlo podání a od toho se to celé odvíjelo, Almagro byl důrazný a šance využíval," říká Karel Nováček. "Pátý set se bude odvíjet právě od toho, jak bude Tomáš servírovat, Když se mu to daří, má v zápase převahu."

22:53

Začátek gemu Berdychovi utekl na 0-30, povedlo se mu ale manko stáhnout. Skvělým servisem si nahrál na 40-30, následovala ale shoda po dobrém forhandu Almagra. Přetahovaná o vítězný míč pak trvala dvanáct výměn se šťastnějším koncem pro Berdycha.

23:06
1:1 Almagro srovnává

Zejména na Berdychovi začíná být patrná únava. Almagro teď uhájil svůj servis relativně bez potíží.

23:08
2:1 Berdych znovu ve vedení

Podobně odpovídá Berdych. V krátkých výměnách zradila španělského hráče nepřesná ruka.

23:10

Závěr zápasu je i o taktice. Častěji k hráčům promlouvají kapitáni týmů, jako v tomto případě k Berdychovi nehrající kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil.

23:13
2:2 Almagro srovnává

Španěl získává další gem čistou hrou. Na Berdychovu polovinu vystřílel dvě esa.

23:14
3:2 Berdych znovu ve vedení

Český tenista odpovídá stejně - gem, ve kterém podával, ukončuje velmi rychle.

23:18
4:2 Brejk pro Berdycha

Berdych získává první brejk třetího setu! Jednou mu pomohl velmi těsný aut soupeře a poté i diváci, kteří Almagra viditelně znervózňují.

23:27
4:3 Almagro si bere podání zpět

Velmi nešťastnou dohru měl teď pro Berdych dobře načatý gem. Na jeho konci zahrál těsný aut za základní čáru a to znamená španělský rebrejk.

23:27

Fotbalista David silva také pilně sleduje daviscupové finále. Na twitteru napsal: "Gratuluji Davidu Ferrerovi ke skvělému vítězství a přeju svému kamarádovi Nicolasi Almagrovi hodně štěstí v pátém setu."

23:32

Berdych bere Almagrovi podání poté, co sám v předešlém gemu svůj servis ztratil. Ještě před tím zase naopak Almagro ztratil svůj servis. Za tím nemůže být nic jiného než únava obou hráčů. Berdych má ale na raketě vyrovnání finále Davis Cupu po pátku. Hala je ve varu, skanduje se pod vedením Radka Štěpánka.

23:38
6:3 a druhý set pro Berdycha a tím i celý zápas

Česká republika srovnává po pátečním dvojbloku dvouher na 1:1 na zápasy. Poslední gem pátého setu byl Berdych klidnější a neomylně si při svém servisu došel pro vítězství. Hrálo se víc než čtyři hodiny. V sobotu pokračuje sté fináíle Davis Cupu v pražské O2 Areně zápasem ve čtyřhře. Začátek zápasu je stanoven na 15 hodin.

23:42

"Úžasný závěr zápasu. Berďa to zvládnul a jsme o něco blíž poháru. Teď musí co nejdřív na masážní stůl a dobře zregenerovat na zítřejší čtyřhru. Musí nastoupit Berdych se Štěpánkem, jiná volba není, i když zvláště Tomáš to bude mít po dnešku těžké," uzavírá dnešní den Karel Nováček.