Které zprávy dnes doporučuji sledovat:

Brusel 08:00 Evropské sdružení výrobců automobilů ACEA zveřejní údaje o prodeji aut v EU za říjen.

Peking (Čína) Zpráva o vývoji HDP Číny za třetí čtvrtletí.

Washington (USA) 15:15 Vývoj průmyslové výroby za říjen v USA.

USA Sněmovna reprezentantů by měla hlasovat o zrušení Jackson-Vanikova dodatku omezujícího obchod s Ruskem.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Zisk amerického Dellu propadl o polovinu

Zisk amerického výrobce počítačů Dell se ve 3. čtvrtletí propadl o 47 procent. Třetí největší výrobce osobních počítačů však počítá se zvýšením tržeb ve stávajícím čtvrtletí.


BP za havárii zaplatí 4,5 miliardy dolarů

Britský ropný koncern BP zaplatí kvůli katastrofální havárii ropné plošiny na svém vrtu v Mexickém zálivu z roku 2010 v rámci dohody s americkými vládními úřady pokutu 4,5 miliardy dolarů (90 miliard Kč). Je to zdaleka nejvyšší sankce za urovnání trestní žaloby tohoto druhu v americké historii. Společnost také sdělila, že v rámci dohody s ministerstvem spravedlnosti uznala vinu u řady trestných činů vedoucích k úmrtí 11 pracovníků.


Šéfka MMF kvůli sporu s EU o Řecko přijede do Bruselu

Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová předčasně ukončí svou nynější cestu po Asii a odletí do Bruselu, aby se tam zúčastnila úterní mimořádné schůzky ministrů financí eurozóny o Řecku. Evropští lídři se nyní s měnovým fondem přou o to, co by se mělo pro řešení řecké krize dělat.


Miliardy ve Švýcarsku z Mostecké uhelné nejsou ztracené

Česká republika loni propásla možnost účastnit se stíhání manažerů jako strana, která může přímo zasahovat do průběhu řízení. Švýcarští prokurátoři přesto ve své žalobě uvedli, že Česku vznikla škoda, kterou vyčíslili zhruba na tři miliardy korun.


ČEPS chce transformátor proti proudu z Německa stavět u Kadaně

Elektřina, žárovka, ruka,plamen. Ilustrační fotoStátní provozovatel přenosové sítě ČEPS chce postavit obří transformátor, který by české rozvody ochránil před neplánovanými toky elektřiny z Německa, v Hradci u Kadaně. Napsaly to Lidové noviny, podle kterých se cena zařízení odhaduje na zhruba dvě miliardy korun a mohla by na něj přispět Evropská unie.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru