Michaela Chaloupková, ředitelka divize obchod ve společnosti ČEZ

"Podle mého názoru není paušální zavádění kvót obecně nejšťastnějším řešením. Pro firmy jako ČEZ by bylo navíc rozdělování vedoucích pozic podle pohlaví přinejmenším nepraktické, protože okruh lidí s technickým vzděláním a znalostmi je už tak omezený. 

Věřím, že schopné ženy se v rámci firem dokážou prosadit i bez kvót, naopak by jim získání manažerské pozice tímto způsobem mohlo podkopávat autoritu a požadovanou úroveň respektu ze strany podřízených i kolegů. Současně se domnívám, že právě přirozeně budované vyvážené týmy jsou mnohem výkonnější než ty výhradně mužské. Ženy nejsou tak individualisticky založeny, dokážou více spolupracovat, což může potlačit soutěživost uvnitř týmu a naopak podpořit jeho soudržnost.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vlivné české manažerky se vyjádřily proti zavádění kvót pro ženy. Nesouhlasí s nimi. Návrh je podle nich moc striktní. České podnikatelky by byly spíše pro větší podporu žen na mateřské dovolené a pro srovnání platové úrovně žen a mužů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.