O vstupu na čínský trh s realitami uvažuje jeden z největších stavitelů bytů v Česku -- společnost Ekospol. Jako strategický partner by jí s tím měla pomoci jedna z největších čínských developerských společností. Představitelé obou firem se sešli na konci října v Praze, jméno potenciálního partnera z Číny však Ekospol neuvedl.

"Jednání jsou zatím na samotném začátku a nemohu být konkrétnější, nicméně z dlouhodobého hlediska vnímáme čínský trh jako velmi perspektivní,“ uvedl Evžen Korec, generální ředitel a představenstva holdingu Ekospol.

Ekospol podle Korce nejpíš v nejbližších letech nezačne nakupovat pozemky v Číně a stavět na nich byty, pravděpodobnější je podle něho spolupráce s čínskými partnery.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jak stoupá čínská ekonomika, zvyšuje se i koupěschopnost Číňanů. Ti si oblíbili evropskou architekturu a způsob bydlení. Developerské společnosti se proto zajímají o technologie a způsoby výstavby bytových domů v Evropě. Společnostem pak naoplátku nabízejí přístup na rychle se rozvíjející čínský trh.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.