Které zprávy dnes doporučuji sledovat:

Atény (Řecko) Řecko nabídne krátkodobé pokladniční poukázky v objemu pěti miliard eur, aby do pátku získalo peníze na umoření dluhu.

Brusel (Belgie) Zasedají ministři financí zemí EU. Na programu mj. otázka vzniku bankovní unie. Ministři se také budou zabývat smírčím řízením s europoslanci o rozpočtu EU na rok 2013 a také navýšením prostředků pro ten letošní.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Londýn (Británie) Britský telekomunikační operátor Vodafone zveřejní výsledky hospodaření za první pololetí svého finančního roku.

Mannheim (Německo) 11:00 Vývoj důvěry investorů a analytiků v německou ekonomiku podle indexu institutu ZEW za listopad.

Praha (ČR) Ministerstvo financí by mělo zveřejnit údaje o tom, jaký zájem měli lidé o spořicí státní dluhopisy. Jejich prodej začal v pondělí 5. listopadu.

Praha (ČR) Leo Express zahájí zkušební provoz s cestujícími na trase Praha - Ostrava.

Praha (ČR) 10:00 TK při příležitosti vyhlášení výsledků 11. ročníku prestižního ocenění Fincentrum Banka roku.

Eurozóna se kvůli Řecku znovu mimořádně sejde 20. listopadu

Ministři financí zemí eurozóny podle očekávání nerozhodli o uvolnění dalších miliard eur ze záchranného balíku pro Řecko. Předseda Euroskupiny Jean-Claude Juncker novinářům řekl, že 20. listopadu se uskuteční mimořádná schůzka.


EU bude řešit bankovní supervizi i podobu rozpočtu na příští rok

Ministři financí států Evropské unie se dnes v Bruselu budou snažit překlenout rozdíly, které země zatím mají ohledně plánů na vznik bankovní supervize. Cílem je, aby se na této části rodící se bankovní unie dohodli šéfové států a vlád na summitu v prosinci.


V Microsoftu končí šéf jeho divize pro Windows Steven Sinofsky

Nový tablet od Microsoftu s názvem Surface.Microsoft Corp. opouští šéf jeho divize Windows a Windows Live Steven Sinofsky. Oznámení o jeho odchodu přišlo nedlouho poté, co Microsoft začal prodávat tablet Surface a novou verzi svého operačního systému Windows 8, jejíhož spuštění se Sinofsky minulý měsíc zúčastnil. Společnost důvody Sinofskyho odchodu nesdělila.


MF zveřejní, kolik spořicích státních dluhopisů si lidé koupili

Podle výsledku monitoringu hospodaření obcí za rok 2011, jak jej v říjnu zveřejnilo Ministerstvo financí, do kategorie obcí s vyšší mírou rizika hospodaření loni spadalo 84 obcí.Ministerstvo financí by dnes mělo zveřejnit údaje o tom, jaký zájem lidé měli o spořicí státní dluhopisy. Jejich prodej začal v pondělí 5. listopadu, MF termín prodeje kvůli velkému zájmu občanů zkrátilo. K pátečnímu poledni ministerstvo evidovalo objednávky za více než 22 miliard korun.


Soud zrušil Kalouskovo rozhodnutí o sázkách přes internet

České republice hrozí zaplacení náhrady ušlého zisku 3,8 miliardy korun s nárůstem milion korun denně. "Ministerstvo financí nepodporuje využívání internetu pro provozování sázkových her rovněž z důvodu ochrany proti veškerým možnostem legalizace výnosů z trestné činnosti," napsal ministr financí Kalousek v rozhodnutí, kterým zamítnul, aby podávání sázek na ruletu prostřednictvím internetu nabízela jedna z českých firem - společnost CASINO KARTÁČ Group a.s.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru