Sezonu úspěšně ukončil srbský tenista Novak Djokovič, který podruhé vyhrál Turnaj mistrů. První hráč světa ve finále porazil 7:6, 7:5 Švýcara Rogera Federera a zopakoval triumf z roku 2008. Naopak druhý nasazený Federer při své osmé finálové účasti utrpěl teprve druhou porážku a neobhájil tituly z posledních dvou let.

Švýcar, který prohrál první set v tie-breaku těsně 6:8, ve druhé sadě vedl 4:2 a 5:3 a měl velkou šanci boj o ceněný titul ještě minimálně zdramatizovat, ale Djokovič dokázal set přece jen ještě získat.

To, že i bez bývalé světové jedničky a v současné době zraněného Rafaela Nadala, budou Španělé ve finále Davis Cupu českým tenistům o víkendu hodně silným soupeřem, potvrdil i výsledek čtyřhry.

V Londýně totiž ve finále porazili Španělé Marcel Granollers a Marc López indickou dvojici Maheš Bhúpathí a Rohan Bopanna 7:5, 3:6, 10:3. Semifinalisté letošního US Open si tak připsali životní úspěch, který jim může zvednout sebevědomí před sobotním zápasem, v němž by v Praze měli nastoupit proti českému páru Tomáš Berdych, Radek Štěpánek.

Když si k tomu přidáme slova nehrajícího kapitána českého týmu Jaroslava Navrátila: "Podali vynikající výkon a zasahovat do toho týmu bude nesmírně složité. Pokud by dělali změnu, tak jedině López na úkor Almagra, ale to je jejich věc." Je jasné, že český výběr nečeká lehká práce.

K tomu se ještě český kapitán vyjádřil na téma favorit. "Nevidím jediný jednoduchý bod. Španělé jsou bez Nadala, ale pořád je na tom Ferrer žebříčkově lépe než Berdych a Almagro než Štěpánek. Nechci říkat procenta, ale je to vyrovnaný," řekl Navrátil.

Finále: Djokovič (1-Srb.) - Federer (2-Švýc.) 7:6 (8:6), 7:5.

Čtyřhra - finále: Granollers, M. López (6-Šp.) - Bhúpathí, Bopanna (5-Indie) 7:5, 3:6, 10:3.