Nejméně dvojnásobné platy se dají sehnat v Bavorsku. Pro Čechy přitom už neplatí žádná omezení, když chtějí získat práci v Německu. Hlavně v bavorském příhraničí množství českých zaměstnanců v německých firmách vytrvale roste. 

A zájem o ně je pořád velký, potvrzuje šéf schwandorfského úřadu práce Joachim Ossmann, který se soustředí na česko-německý pracovní trh. Podle něj se ani nepotvrdily obavy z mzdového dumpingu nebo ubírání práce místním.

Míra nezaměstnanosti v regionu se pořád držím velmi nízko a dosahuje jen tří procent. Proti tomu v sousedícím českém příhraničí je lidí bez práce více než dvakrát tolik.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku