Na rozdíl od běžných novostaveb, které na vytápění spotřebují v průměru 90kWh na m2 a rok, je roční spotřeba pasivních domů nejvýše 15 kWh na m2 vytápěné plochy.

Domy v tzv. pasivním energetickém standardu využívají díky kvalitní izolaci pasivních tepelných zisků – tedy slunečního záření nebo tepla vyzařovaného lidmi či spotřebiči, a jejich majitelé tak mohou ušetřit až 90 procent nákladů na vytápění.

Postavit je přitom lze za téměř stejnou cenu jako klasickou novostavbu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pasivní domy nejsou přeplněné moderními technologiemi a jejich obyvatelé samozřejmě mohou otevírat okna, snaží se přesvědčit skeptiky neziskové sdružení Centrum pasivního domu. Aby vyvrátilo mýty týkající se pasivních staveb, pořádá už devátý ročník Dnů pasivních domů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.