Které zprávy dnes doporučuji sledovat:

Praha (ČR) Česká národní banka zveřejní devizové rezervy ČNB k 31. říjnu 2012 a saldo devizových obchodů ČNB k 30. září 2012.

Praha (ČR) Fungovat začne první mobilní virtuální operátor v Česku BLESKmobil.

Praha (ČR) 09:00 Pokračuje schůze Poslanecké sněmovny. Na programu by měly být předlohy v závěrečném schvalování včetně sporného daňového balíčku.

Brusel (Belgie) Evropská komise představí podzimní prognózu vývoje hlavních makroekonomických ukazatelů pro státy EU pro roky 2012 až 2014.

Brusel (Belgie) 11:00 Vývoj maloobchodního obratu za září v zemích EU.

Berlín (Německo) 12:00 Vývoj průmyslové výroby v Německu za září.

Varšava (Polsko) Polská centrální banka se bude zabývat měnovou politikou.

Atény (Řecko) Řecký parlament má na programu hlasování o novém programu úsporných opatření v objemu 13,5 miliardy eur a o reformách trhu práce.

Další čtyři roky pro Obamu. Romney uznal porážku

Američané si zvolili budoucího prezidenta. Demokrat Barack Obama porazil Mitta Romneyho. Dokázal zvítězit v klíčových státech, v Bílém domě tak zůstane až do začátku roku 2017. Jedním z rozhodujících faktorů byly hlasy prvovoličů.


Privatizace na řecký způsob, zvítězí Gazprom?

Řecko - ilustrační foto

O koupi řecké plynárenské společnosti DEPA se ucházejí ruské energetické podniky Gazprom a Něgusněfť, ázerbájdžánský státní ropný podnik SOCAR a dvě řecká konsorcia. Oznámil to řecký privatizační fond. Řečtí činitelé odhadují, že země by mohla z prodeje DEPA získat půl miliardy až miliardu eur (přes 25 miliard Kč).


Cena ropy pod vlivem amerických voleb rostla

Světové ceny ropy během úterý zvyšovaly své přírůstky a nakonec získaly přes tři dolary na barel. Ropný trh podpořil silný růst na akciových trzích, kde investoři začali sázet na vítězství vyzyvatele Mitta Romneyho ve volbách amerického prezidenta. Po vítězství Baracka Obamy už ztrácí ropa 0,26 %.


Moody´s srazila rating ArcelorMittal do neinvestiční kategorie

Mezinárodní agentura Moody´s srazila rating dluhopisů evropské hutní skupiny ArcelorMittal do neinvestiční kategorie. Odráží to propad na světových trzích oceli, kvůli nimž největší světový výrobce oceli ArcelorMittal ve třetím čtvrtletí sklouzl do ztráty a předpověděl, že situace na trhu se ještě zhorší.


News Corporation stouply tržby

Globální mediální společnosti News Corporation australského magnáta Ruperta Murdocha v prvním čtvrtletí jejího fiskálního roku stouply tržby na 8,1 miliardy dolarů (160 miliard korun). To podle agentury Reuters představuje vzestup o dvě procenta proti stejnému období loňského roku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru