Dostihový spolek splatí Pardubicím své dluhy ve výši 11,77 milionu korun během zhruba šesti let. Město se spolkem, který provozuje místní závodiště a pořádá mimo jiné Velkou pardubickou, podepsalo smlouvu se splátkovým kalendářem. Společnost za své závazky městu ručí čtyřmi ochrannými známkami Taxis, Taxisův příkop, Velká pardubická a Velká pardubická steeplechase.

Radnice může v případě problémů se splácením dluhu ochranné známky koupit nebo z jejich prodeje své pohledávky uspokojit. Do rukou třetí osoby by však neměly přejít, řekl ČTK Miroslav Čada z ekonomického odboru. "Pokud by to někdy situace nutně vyžadovala, ochranné známky by za cenu stanovenou posudkem převzalo město. Je to ochrana pro budoucnost, kterou si nikdo nepřejeme," uvedl Čada.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.