Čisté výnosy mediální společnosti CME za třetí čtvrtletí meziročně klesly ze 165,5 milionu dolarů v roce 2011 na letošních 140,1 milionu dolarů (asi 2,7 miliardy korun).

Firmě, která v Česku vlastní televizi Nova, klesl i provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA), provozní ztráta se zvýšila. O výsledcích CME informovala její mluvčí Romana Wyllie.

"Výsledky třetího čtvrtletí a výhled na celý rok 2012 naznačují, že naše trhy jsou stále v útlumu. Ve druhém pololetí roku 2012 nesplňují výdaje na TV reklamu naše očekávání," uvedl v tiskové zprávě Adrian Sarbu, prezident a generální ředitel společnosti CME.

Provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) za letošní třetí čtvrtletí činil 3,5 milionu USD v porovnání s 8,9 milionu za stejné období uplynulého roku. Provozní ztráta za dané čtvrtletí činila 18,4 mil. USD, loni to bylo 12,9 milionu dolarů.

Firma zveřejnila také ukazatele za období devíti měsíců končící 30. zářím 2012. Za těchto letošních devět měsíců činily čisté výnosy CME 518,7 milionu dolarů, tedy o zhruba 70 milionů dolarů méně než za první tři čtvrtletí roku 2011.

Tehdy CME dosáhla čistých výnosů 587,9 milionu USD.

Provozní ztráta během prvních devíti měsíců roku činila 5,1 milionu USD, loni ve stejném období firma vykázala zisk 18,9 milionu USD. Čistá ztráta se od začátku roku do konce září zlepšila o 59,1 milionu USD na 43,3 milionu USD. Loni tedy v tomto období čistá ztráta činila 102,4 milionu USD.

"Třebaže se nám podařilo zlepšit kapitálovou strukturu a prodloužit splatnost dluhopisů, nedokázali jsme splnit své cíle prodeje a výše peněžního toku. V obtížných makroekonomických podmínkách je naší prioritou udržení našeho vedoucího postavení, striktní řízení nákladů a zlepšování tvorby volného peněžního toku a likvidity," dodal Sarbu.

Součástí skupiny CME je i společnost CET 21, která drží licence pro vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport a české verze hudební stanice MTV. CME celkem provozuje televizní stanice v šesti zemích střední a východní Evropy. Její akcie se obchodují na trhu Nasdaq v USA a na pražské burze cenných papírů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru