Co se dnes děje:

- sledujeme dopady hurikánu Sandy na americkou ekonomiku

- Český statistický úřad zveřejní výsledky zemědělství za 3. čtvrtletí 2012

- Společná TK společnosti Telefónica ČR a mediálního domu Ringier Axel Springer, které pravděpodobně představí první virtuální mobilní operátor v ČR - Blesk mobil

- Česká spořitelna zveřejní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí

- Vývoj nezaměstnanosti za říjen v Německu

51 zájemců o post šéfa DPP

Do konečného kola výběrového řízení na post generálního ředitele pražského dopravního podniku (DPP) postoupili podle informací serveru Česká pozice exministr dopravy Radek Šmerda, manažer telekomunikačního operátora T-Mobile Milan Křístek a šéf českobudějovického dopravního podniku Jaroslav Ďuriš. Do výběrového řízení na šéfa největší městské firmy bylo přihlášeno 51 zájemců.

Areva u ČEZu neuspěla

Energetická společnost ČEZ nevyhověla námitkám francouzské firmy Areva vůči vyřazení z tendru na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín. ČTK to v pondělí sdělil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V tendru tak nadále zůstávají americko-japonská firma Westinghouse a česko-ruské Konsorcium MIR.1200, které tvoří Škoda JS, Atomstrojexport a Gidropress. Areva se chce proti rozhodnutí ČEZ odvolat a vyzvala k pozastavení tendru.

Gazprom investuje 3/4 bilionu korun

Ruský plynárenský kolos Gazprom bude investovat do rozvoje rozsáhlého východosibiřského naleziště zemního plynu a do výstavby plynovodu do Vladivostoku celkem 38 miliard dolarů (737 miliard Kč). Vedení Gazpromu to v pondělí slíbilo prezidentu Vladimiru Putinovi. Rusko chce expanzí na východ snížit svou závislost na vývozu plynu do stagnující Evropy a získat dynamicky rostoucí trhy Asie.

Windows 8 prý táhnou

Počáteční zájem o nový operační systém Windows 8 je vyšší než poptávka po minulé a dosud nejúspěšnější verzi Windows 7. Sdělil to v pondělí šéf společnosti Microsoftu Steve Ballmer. Firma v pátek uvedla do prodeje Windows 8 spolu s tabletem Surface.

Japonské značky obsadily prvních sedm míst v žebříčku nejspolehlivějších automobilů, který pravidelně zveřejňuje časopis Consumer Reports. První tři příčky patří vozům Toyoty v čele se značkou Scion. Naopak americký Ford zaznamenal výrazný propad.(VÍCE ZDE)

V tanzanské metropoli začaly jezdit příměstské vlaky

První soupravy historicky vůbec první příměstské železniční dopravy v pondělí vyjely na trať v tanzanské obchodní metropoli Dáresalámu. Jde o počáteční fázi vládního plánu na zlepšení dopravní sítě a odlehčení přetíženému provozu na silnicích, napsal britský zpravodajský server BBC.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru