Zrušení míst se dotkne všech regionů. Většina propuštěných má být z oblasti investičního bankovnictví a obchodování. Banka se potýká s poklesem příjmů a potřebuje navýšit kapitál.

UBS podle zdroje zřejmě poskytne detailní informace o propouštění spolu s výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí. Ty mají být zveřejněny 30. října.

Loni UBS oznámila, že propustí 3500 zaměstnanců, tedy více než pět procent pracovní síly. Vyměnila rovněž vedení, které slíbilo posílit divizi správy majetku pro bohaté klienty a omezit aktivity na kapitálových trzích.

Velké světové banky v poslední době snižují náklady, aby vyrovnaly pokles zisků způsobený útlumem globální ekonomiky a slabého obchodování s akciemi. Musejí se také vyrovnávat se zvýšenými požadavky na kapitálovou přiměřenost.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru