Zákon o úpadku čekají od listopadu zajímavé změny. Ty se nejspíše i někomu prodraží. Pokud se totiž soud rozhodne odmítnout insolvenční návrh jako zjevně bezdůvodný, bude moci uložit osobě, která ho podala, pořádkovou pokutu do výše 50 tisíc korun.

Myšlenka je to dobrá, o tom není pochyb, jelikož konkurenční boj má u nás mnoho podob. Některé z nich jsou nečestné, nebo rovnou protizákonné. Tu a tam padne nějaké to trestní oznámení bez jakéhokoli právního nebo logického opodstatnění.

Jindy se zase navrhne poslat podnik do insolvenčního řízení, i když pro jeho úpadek neexistuje žádný důvod. Tyhle postupy nejen nejsou fér, ale hlavně mohou mít likvidační důsledky. Zákonodárci se tak rozhodli učinit přítrž právě bezdůvodným insolvenčním návrhům.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru