Internetová Zuno Bank zahájila v úterý na tuzemském trhu provoz. Klienty láká na nadstandardní úrok, když na vkladovém účtu nabízí 2 procenta. To je mezi bankami téměř nejvíce, 2 procenta totiž nabízí ještě u spořícího účtu Axa Bank. Ostatní banky nabízejí méně.

V rámci startu pak na termínovaném 6měsíčním vkladu chce lovit banka klienty na 3,5procentní úrok. K tomu banka navíc slibuje, že klient neprodělá ani při předčasném výběru. U ročního vkladu banka pak nabízí úrok se sazbouu 2,2 % a při ještě delší době roste další dva roky za každý rok o 0,2 %.

Česká republika se po Slovensku stala druhou zemí, kde banka funguje. Cílovou skupinou jsou lidé, kteří s bankou chtějí komunikovat zejména prostřednictvím internetu.

Banka na svých internetových stránkách uvádí, že nabízí všechny základní bankovní služby zdarma. U základního účtu jsou zpoplatněné až nadstandardní zprávy SMS o změnách na účtu přes SMS a konci vkladu, bezpečnostní kontrola (upozorňování na nerealizované platby pomocí SMS jsou zdarma) a tzv. služba autopilot, která automaticky přesouvá peníze mezi spořícím a běžným účtem podle výše nastavených částek. Obě služby stojí 18 korun.

Výběr z bankomatu v sítí Raiffeisenbank bude stát také 18 korun, z dalších bankomatů pak 38 korun.

Levnější je pak vylepšený účet "Plus", kde klient zaplatí paušální částku 68 korun a výše zmíněné služby ho v zásadě nestojí nic. Pro movitější klienty navíc odpadne i tento paušál, podmínkou je více jak 200 tisíc na účtu, nebo měsíční platba kartou za více než 5000 korun.

Ceník na A4

Zuno Bank patří do skupiny Raiffeisen Bank International stejně jako tuzemská Raiffeisenbank. Banka chce v následujících letech zahájit činnost i v Maďarsku a Polsku.

Na Slovensku Zuno Bank funguje od loňského prosince a nabízí dva typy běžných účtů. První je bez poplatků za vedení a za transakce a zpoplatněné jsou pouze výběry z bankomatů. Druhý stojí v přepočtu asi 70 Kč měsíčně a v ceně jsou výběry z bankomatů Tatra Banky nad zhruba 1250 Kč a také SMS zprávy s informacemi o pohybech na účtu.

Letos na podzim chce zahájit činnost v tuzemsku Air Bank ze skupiny PPF. Jejím generálním ředitelem je Erich Čomor, bývalý šéf Home Creditu v ČR a na Slovensku. Air Bank bude plnohodnotná banka včetně pobočkové sítě. Zpočátku bude nabízet běžné a spořicí účty včetně transakcí a elektronického bankovnictví. V první polovině příštího roku pak nabídne úvěrové produkty a v roce 2013 i hypotéky nebo investiční produkty.

Zuno Bank je už jednačtyřicátou bankou, která působí na českém trhu.

 HNPeníze


Srovnání nabídek finančních produktů za velkoobchodní ceny. Sjednejte si online či po telefonu s garancí cen.>> Vstupte


 

Související