Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics ve třetím čtvrtletí téměř zdvojnásobil čistý zisk na rekordních 6,56 bilionu wonů (115 miliard Kč) díky silné poptávce po chytrých telefonech Galaxy.

Tržby společnosti stouply o více než čtvrtinu na 52,2 bilionu wonů. Akcie podniku však oslabily o dvě procenta kvůli obavám z poklesu prodeje chytrých telefonů v důsledku stoupající konkurence.

Firma nicméně uvedla, že její telefony Galaxy S III a Galaxy Note II by jí měly pomoci udržet ve čtvrtém čtvrtletí vysokou ziskovost. Dodala, že hodlá učinit agresivní kroky k posílení svého podílu na trhu s počítačovými tablety.

Samsung je největším světovým výrobcem mobilních telefonů, televizorů a počítačových paměťových čipů. Americký konkurent Apple ve čtvrtek ohlásil výrazný nárůst čtvrtletního zisku i tržeb. Prodej jeho tabletů iPad však nesplnil očekávání.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru