Tuzemská armáda měla až dosud jeden unikát. Šlo v ní nalézt desátníky, kteří berou víc peněz než majoři. Ministerstvo obrany však nyní tvrdí, že našlo recept, jak podobné zmatky odstranit.

Tento týden dokončilo podle zjištění HN návrh zákona, který má dát odměňování vojáků jasný řád. "Do systémů armádních platů se od roku 1989 nezasahovalo. Výsledkem je současná situace, která je již neudržitelná," říká náměstek ministra obrany Michael Hrbata.

Materiál dostanou v nejbližších týdnech k dispozici ostatní ministerstva, aby k němu napsala své připomínky. Pokud posléze projde vládou i parlamentem, vstoupí v platnost v roce 2014.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.