Na poskytování služeb virtuálního mobilního operátora se jako první dohodlo vydavatelství Ringier s Telefónikou. Služby v mobilní síti O2 má Ringier spustit během dvou týdnů, píše server Mobilmania.cz.

Na 30. října Ringier svolal tiskovou konferenci.

Pro vydavatelství Ringier je provoz virtuálního operátora, který nemá vlastní síť, ale nakupuje služby od Telefóniky, logickým krokem. Jeho mateřský koncern, německé vydavatelství Axel Springer, totiž v Německu provozuje právě ve spolupráci s Telefónikou virtuálního operátora Bild Mobile. Jméno operátora je zvoleno podle hlavního bulvárního deníku vydavatelství.

Jedním z názvů, o kterém se spekuluje, je Blesk Mobil. Ringier už podal žádost o ochrannou známku. Název však společnosti Ringier ani Telefónica nepotvrdily.

Podle mobilmanie budou služby pouze předplacené, nabídne levný základ, tedy volání a sms. Internet bude dražší než u jiných oeprátorů. SIM karty by se měly prodávat na stáncích s novinami.

Zájemci o provoz virtuálního operátora dosud naráželi na nezájem mobilních operátorů umožnit jim vstup do svých sítí. ČTÚ ale dokončuje analýzu, na jejímž základě by mohl operátorům velkoobchodní otevření sítí nařídit. Firmy se proto začaly snažit direktivnímu postupu předejít. S operátory jednají nebo jednaly i další firmy, například UPC, Mafra nebo Tesco.

Prostor pro virtuální operátory by se mohl otevřít i po aukci kmitočtů na rychlé mobilní sítě LTE. Jednou z podmínek získání frekvencí je vytvoření velkoobchodní nabídky pro virtuální operátory.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru