Co se dnes děje:

- Škoda Auto zveřejní hospodářské výsledky za první tři čtvrtletí letošního roku

- má být oznámen rozsudek v odvolacím procesu bývalého makléře francouzské banky Société Générale Jérôma Kerviela

- Šéf Evropské centrální banky Mario Draghi navštíví dolní komoru německého parlamentu

- Uplyne 20 let od přehrazení Dunaje u Čunova, po kterém následovalo uvedení vodního díla Gabčíkovo do provozu. U této příležitosti se v areálu uskuteční zasedání vlády se začátkem v 10:00

Plyn nezlevní

Plyn od ledna nezlevní, plynařům podporovaným Hospodářskou komorou (HK) se totiž podařilo zvrátit původní záměr Energetického regulačního úřadu (ERÚ), který chtěl zohlednit skutečnost, že provozovatelé plynárenských sítí málo investují, píšou dnešní Lidové noviny (LN). ERÚ v září naznačil, že ceny za distribuci a přepravu plynu můžou klesnout v průměru až o sedm procent.

Apple představil iPad Mini

Americký výrobce elektroniky Apple v úterý podle očekávání představil menší, tenčí a lehčí verzi svého tabletu iPad. Novinka nazvaná iPad Mini bude na stále lukrativnějším trhu s tablety konkurovat nabídkám firem Google či Amazon. Apple zároveň na vánoční trh uvedl novou verzi původního iPadu a hned několik nových počítačů. (VÍCE ZDE)

Facebook příjemně překvapil

Tržby americké sociální sítě Facebook ve třetím čtvrtletí stouply o 32 procent na 1,26 miliardy dolarů, což mírně předčilo odhady analytiků. Firma to v úterý oznámila v San Francisku. Ve stejném období loňského roku Facebook ohlásil tržby ve výši 954 milionů. Akcie firmy se po zprávě zvýšily o devět procent.(VÍCE ZDE)

Atény můžou změnit reformu trhu práce

Mezinárodní věřitelé Řecka přistoupili na požadavek tamní vlády, aby mohly Atény změnit některé parametry reforem trhu práce. Agentuře Reuters to řekl ministr financí Jannis Sturnaras. Právě tato oblast se ukázala jako hlavní kámen úrazu v programu úspor za téměř 12 miliard eur (asi 299 miliard Kč).

Řecko dostane více času

Řecká vláda dostane o dva roky více času na snížení rozpočtového deficitu. Prodlouženy budou také lhůty pro realizaci hospodářských reforem a privatizaci státního majetku. Informoval o tom německý list Süddeutsche Zeitung s odvoláním na návrh dohody mezi Řeckem a mezinárodními věřiteli.

Dozor ECB i mimo eurozónu?

Evropská unie se bude tento týden zabývat plánem, jak umožnit Evropské centrální bance (ECB), aby mohla vykonávat dozor i nad finančními ústavy v zemích, které stojí mimo eurozónu. Podle agentury Reuters to ukazuje dokument, který stanovuje limity týkající se role ECB. Brusel by chtěl, aby ECB dohlížela na všechny banky, tedy jak na ty v eurozóně, tak ve zbytku EU.

BMW počítá s růstem v Číně

Německá automobilka BMW počítá s pokračováním rychlého zvyšování prodeje v Číně. Uvedl to v úterý finanční ředitel společnosti Friedrich Eichiner. BMW je největším výrobcem luxusních aut na světě. Čína je největším trhem podniku, na jeho celkovém prodeji se podílí téměř 18 procenty. Před pěti lety tento podíl činil necelá čtyři procenta.

Chorvatští zemědělci protestují

Chorvatští zemědělci tento týden protestují proti podle nich příliš nízkým výkupním cenám mléka. Zastavili jeho dodávky a na 70.000 litrů ho dnes rozlili do pole v oblasti města Dakovo na východě země, informuje internetový portál BalkanInsight. Stejným způsobem protestovali čeští mlékaři na podzim 2009.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru