Jako souboj severu proti jihu se jeví letošní dostihy na čele italské fotbalové ligy. Na jedné straně stojí obhájce titulu Juventus, na druhé Neapol, hrdý zástupce italského jihu. V Itálii, kde příslušnost k regionu znamená bytí a nebytí, nemůže být pikantnějšího souboje. Sobotní zápas 8. kola svedl oba rivaly proti sobě. Juventus do té doby vedl ligu, o skóre před Neapolí.

"Juventusu máme co vracet," svěřil se před zápasem Peppe Farella, fanoušek Neapole. "Pořád tu je divný pocit ze srpnového superpoháru. Juventus vyhrál v nastaveném čase, kdy náš tým dohrával v devíti hráčích," vzpomínal dál na utkání hrané v Pekingu. Za stavu 2:2 tehdy rozhodčí v posledních pěti minutách vyloučil dva neapolské hráče a Juventus vstřelil dva góly v prodloužení.