Ben frost, pohybující se kdesi na pomezí hudebního minimalismu, jak jej definoval Steve Reich, a hlukové hudby, si nemohl vybrat přesnější pseudonym: mráz může tvarovat neuvěřitelné struktury sněhových vloček, stejně jako trhat kámen a zabíjet.

Island Frostovi (jako mnohým) přirostl k srdci, zamiloval si jeho kulturu i hudební tradici, na níž ve svých skladbách navazuje a po svém ji rozvíjí. Na počátku tisíciletí debutoval ambientním EP Music for Sad Children, singlem Bleeding the Sacred Heart a první dlouhohrající deskou Steel Wound.

Název následujícího alba School of Emotional Engineering (Škola emocionálního inženýrství) by mohl být Frostovým manifestem. S touto deskou se ale zároveň rozloučil s rodnou Austrálií a po jediné návštěvě Islandu se na trvalo usadil v Reykjavíku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.