Generální ředitel třetí největší americké banky Citigroup Vikram Pandit (55) v úterý rezignoval. Jeho rozhodnutí má okamžitou platnost. Spolu s místem ředitele se vzdal i svého místa ve správní radě banky.

Citigroup náhlý odchod svého šéfa blíže nezdůvodnila. "Respektujeme jeho rozhodnutí, Vicram dokázal provést banku krizí," zareagoval ale například jeho kolega Michael O´Neill.

Pandita nahradí ve funkci o tři roky mladší Michael Corbat, který doposud řídil divizi banky pro Evropu, Blízký východ a Afriku a který pro banku pracuje od dokončení studií na Harvardu v roce 1983. Je mu připisována úspěšná restrukturalizace spotřebitelské divize a divize kreditních karet.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku