Společný podnik by podle listu propojil Opel, který je součástí GM, s automobilovou divizí PSA či její průmyslovou částí. Plán však pravděpodobně narazí na námitky ze strany francouzské vlády, píše La Tribune.

Automobilky GM a PSA se ke zprávě odmítly vyjádřit. „Nekomentovali jsme dřívější zprávy a nebudeme komentovat ani tuto," řekl mluvčí PSA. Dodal, že informace o několika možných společných automobilových projektech by měly být k dispozici koncem tohoto měsíce.

PSA a GM začátkem roku oznámily dohodu o vytvoření globální strategické aliance. Předpokládají, že přinese roční úsporu kolem 2 mld. dolarů (přes 38 mld. Kč). GM v rámci dohody získala v PSA 7% podíl za 320 mil. eur (8 mld. Kč).

PSA Peugeot Citroën je po německém Volkswagenu druhým největším výrobcem aut v Evropě. V poslední době se však potýká s negativními dopady slabé poptávky na evropském trhu. Firma působí i v Česku, kde má společný podnik TPCA s japonskou automobilkou Toyota.

General Motors je největším výrobcem aut ve Spojených státech. Její divize Opel se v uplynulých letech dostala do existenčních problémů a GM chystala její prodej. Z toho nakonec sešlo a GM se rozhodla Opel restrukturalizovat vlastními silami. Opel již v rámci restrukturalizace uzavřel továrnu v belgických Antverpách a zrušil 8000 ze 48 000 pracovních míst.

Související