Český výrobce lan a provazů Lanex si za více než šedesátiletou historii vybudoval dobrou pověst po celém světě. Důkazem je to, že firma nyní 82 procent své produkce dodává do 85 zemí světa.

A poptávka po jejím portfoliu roste. Loni obrat firmy činil 1,07 miliardy korun.

"Letos dosáhneme na 1,1 miliardy korun obratu v rámci konsolidace," řekl šéf divize Lanexu Lana a vlákna Martin Václavek.

Firma má ve svém portfoliu zhruba pět tisíc druhů zboží. Produkuje vše od klasických šňůr přes horolezecká lana až lodní lana, do jejího portfolia pak patří i výroba umělých vláken, která se využívají pro produkci umělých trávníků.

Lanex ale vlastní technologii i pro produkci speciálních lan, která používají nejen hasiči, ale i velké světové armády.

Například německá armáda využívá pro své výsadkáře jen česká lana z Bolatic.

"U tohoto produktu jsme jako jediný certifikovaný dodavatel pro německou armádu," říká Václavek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Lana pro armádu od firmy Lanex jsou těžko přeříznutelná, nezahřívají se, a tak nepálí vojáky do dlaní při sestupu. Tato česká lana využívají armády po celém světě. Němečtí výsadkáři ale používají výhradně jen ta česká.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.