Prodejci, kteří jsou nuceni kvůli metylové aféře zlikvidovat část svých alkoholových zásob, se dočkají kompenzace. Ve čtvrtek to potvrdilo ministerstvo financí ve svém rozhodnutí zveřejněném na webových stránkách.

To, co museli tito prodejci zaplatit na spotřební dani u „nebezpečného“ alkoholu – tedy toto, kde nedokáží doložit jeho původ, si mohou odečíst na dani z příjmu.

Slevu navíc budou moci uplatnit až do roku 2017, pokud by například byla výše zaplacené spotřební daně vyšší než daňová povinnost.

Pro uplatnění slevy musí prodejce doložit na finančním úřadu protokol o asistované likvidaci alkoholu pod dozorem Celní správy České republiky a musí doložit, že spotřební daň z daného alkoholu skutečně zaplatil.

PŘIPRAVUJEME PODROBNOSTI

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru