Investiční společnosti Avant Fund Management, kterou letos v červnu ovládla skupina Natland, se pod novým majitelem dobře daří. Za necelé čtyři měsíce do dvou desítek investičních fondů Avant připlynulo skoro dvě a půl miliardy korun.

Když Natland fondy v létě přebíral, vyčíslil objem jimi spravovaného kapitálu na šest miliard. Tento týden mluvčí Avantu Marek Kuřina pro HN uvedl, že ve fondech je investováno už 8,4 miliardy. Rodina Avant tak ve svém segmentu fondů kvalifikovaných investorů patří k největším u nás.

Natland měl na Avant napojení ještě před jejich červnovým převzetím. Investiční společnost Avant založila developerská skupina Finep. V roce 2010 ji od Finepu koupili finančníci Pavel Doležal (exmanažer ČSOB) a Libor Matura, v té době manažer Natlandu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku