Krajský soud v Praze zvažuje, zda vyhlásí úpadek pilařské společnosti Less & Timber s holdingu Less Jana Mičánka. Ten je v úpadku už od minulého týdne, stejně jako jeho klíčová společnost Less & Forest.

Krach Mičánkova lesnicko-dřevařského uskupení s loni 8,5miliardovými tržbami je největším bankrotovým řízením letošního roku. O stavu kolabujícího holdingu HN hovořily s insolvenční správkyní Monikou Cihelkovou.

HN: Majitel skupiny Less pan Mičánek prosazuje řešení úpadku reorganizací. To ale předpokládá, že jednotlivé závody holdingu zůstanou alespoň z větší části v provozu. Jaký to v holdingu nyní vypadá po této stránce?
Udržení provozu je přesně to, o co se nyní jak členové věřitelských výborů, tak já jako insolvenční správce snažíme.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.