Co se dnes děje:

- Český statistický úřad zveřejní indexy spotřebitelských cen - inflace za září 2012

- Pákistánský státní ministr pro investice a předseda vládní Rady pro investice Salím Mandvivall na návštěvě ČR

- Šéf Evropské centrální banky Mario Draghi vystoupí v Evropském parlamentu

- Německá kancléřka Angela Merkelová se setká s řeckým premiérem Antonisem Samarasem

- Největší americký výrobce hliníku Alcoa zveřejní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí

Stamilionový tendr ČT

Česká televize (ČT) vypsala zákazku na nového distributora televizního signálu. Její hodnota je několik set milionů korun. Informuje o tom deník E15. V předchozích deseti letech službu ČT poskytovala Telefónica, smlouva s ní skončí v únoru příštího roku.

Odbory ve Škodě Auto nechtějí po Vánocích pracovat

Automobilka Škoda Auto chce letos vyrábět i bezprostředně po Vánocích, tedy 27. a 28. prosince. Mezi svátky přitom v uplynulých letech výroba v největší české automobilce stála. Firma chce mít nyní v zásobě co nejvíce vozů. Odbory však s požadavkem nesouhlasí, píše Mladá fronta Dnes (MfD).

Peníze pro Portugalsko

Ministři financí eurozóny se v pondělí podle očekávání dohodli, že by Portugalsko mělo získat další část pomoci ze záchranného programu. Jde o 4,3 miliardy eur ve formě půjček z plánu, který počítá s celkem 78 miliardami eur pro tuto jihoevropskou zemi sužovanou krizí.

Růst Volkswagenu nekončí

Německý automobilový koncern Volkswagen v prvních třech čtvrtletích letošního roku zvýšil svůj prodej meziročně o 10,6 procenta na zhruba 6,8 milionu vozů. Oznámila to v pondělí podle agentury Reuters firma. Dodávky samotné vlajkové značky VW stouply o 10,5 procenta na více než 4,2 milionu vozů.

MMF zhoršil odhad růstu

Mezinárodní měnový fond snížil kvůli krizi v Evropě odhad letošního růstu světové ekonomiky o 0,2 procentního bodu na 3,3 procenta; v červenci odhadoval 3,5 procenta. V příštím roce počítá s růstem 3,6 procenta namísto dříve předpokládaných 3,9 procenta. Informuje o tom ve své zprávě o ekonomických perspektivách zveřejněné v pondělí v Tokiu.

Italské zdanění církve

Italská justice v pondělí zamítla novelu zákona, která by umožnila zdanění některých nemovitostí vlastněných katolickou církví, na které se dosud vztahovaly daňové úlevy. Informovala o tom agentura AFP.

IKEA v Indii

Švédská společnost IKEA, která je největším maloobchodním prodejcem nábytku na světě, se blíží k otevření svých prvních obchodů v Indii. Firma v pondělí podle agentury Reuters oznámila, že předložila poslední část žádosti o povolení k tomuto kroku.

Vozy Chrysler musí do servisu

Americká automobilka Chrysler Group svolá ve Spojených státech více než 44.000 dodávkových vozů k opravě závady, která může vést ke ztrátě kontroly nad vozidlem. Oznámil to Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru