Konečně se v našem předvolebním seriálu dostáváme do Moravskoslezského kraje a k muži, kterým to všechno začalo. K Janu Světlíkovi, majiteli Vítkovických železáren, který umanutě mění "černou" Ostravu v nejbarevnější a nejzajímavější město v celé zemi.

Právě Jan Světlík nás k projektu regionálních hybatelů inspiroval. Když jsme hledali tipy na jemu podobné v ostatních krajích, místo abychom složitě vysvětlovali profil hybatele, ptali jsme se jednoduše: "Máte tu taky nějakého Světlíka?"

Jan Světlík buduje společně s architektem Janem Pleskotem uvnitř areálu vítkovických železáren Nové Vítkovice, unikátní kongresové a vzdělávací centrum, které nemá na světě obdoby. Veřejnosti se oficiálně otevře už v lednu. Když stojíte ve velkém konferenčním sále, který vznikl ve vrcholu bývalého plynojemu, rozhrne se závěs a přes obrovskou prosklenou stěnu vidíte vysokou pec, je to pocit srovnatelný s ohromením, které vzbuzuje proslulé přebudování elektrárny na galerie Tate Modern v centru Londýna.

/ON-LINE reportáž z Moravskoslezského kraje můžete sledovat ZDE./

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru