V kanceláři má na stěně kolem stovky lahví alkoholu, které likérka Granette&Starorežná  Distilleries vyrábí. Nechybějí Stará myslivecká, Vodka 42, ale třeba i Vaječný koňak. Právě jeho spotřeba a spotřeba likérů do 20 procent alkoholu během září firmě nečekaně vzrostla.

Kvůli prohibici, kterou vyhlásil ministr zdravotnictví Leoš Heger poté, co kvůli otravě metylalkoholem v lihovinách začali v Česku umírat lidé. Do současné doby jich zemřelo sedmadvacet.

"Je to hrozná tragédie, která se nedá spojovat se ztrátami, které prohibice způsobila českým výrobcům lihovin," říká ředitel ústecko-prostějovské společnosti Pavel Kadlec, která je druhou největší likérkou v Česku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.