Už 22 let jsou spolu. Východní a západní Německo slaví další výročí sjednocení země. Jenže i letos se ukazuje, že země není až tak sjednocená, jak si na začátku 90. let Němci představovali.

Ani víc než 1,6 bilionu eur, které se dosud do spojení investovalo, nestačí k tomu, aby se podařily setřít rozdíly mezi západem a východem. Nezaměstnanost je v nových spolkových zemích vytrvale téměř na dvojnásobku průměru starých spolkových zemí a hospodářský výkon v oblasti bývalé Německé demokratické republiky začíná opět ztrácet na výkonnější západní část země.

Podle výroční zprávy ke stavu německé jednoty dosáhl loni hrubý domácí produkt na obyvatele ve východním Německu 71 procent výkonu západoněmecké ekonomiky. O rok dřív byl ale výsledek ještě o dvě procenta lepší.
Při srovnání produktivity práce dosahuje východní Německo zhruba 80 procent západoněmeckého průměru.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.