Počet insolvenčních návrhů vzrostl za devět měsíců letošního roku proti stejnému období loňského roku o 33 procent. Hlavní podíl na nárůstu insolvencí měli fyzické osoby nepodnikatelé, jejichž počet vzrostl proti třem čtvrtletím roku 2011 o 39 procent, nárůst u právnických osob činil 19 procent. Informovala o tom společnost Creditreform.

Jen v září bylo podáno celkem 2371 insolvenčních návrhů. Z toho bylo 611 insolvencí u právnických osob a podnikatelů a 1760 u nepodnikatelů. Vzhledem k tomu, že září mělo jen 19 pracovních dní, došlo proti srpnu 2012 k nárůstu celkového počtu insolvenčních návrhů o 3,5 procenta. Nárůst u právnických osob a podnikatelů činil 2,2 procenta a u nepodnikatelů čtyři procenta.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.