Výkon stavebnictví v České republice klesne v letošním roce zhruba o šest procent, hodnota stavebních prací se bude pohybovat okolo 430 miliard Kč. Ve srovnání s rekordním rokem 2008 je to pokles o 25 procent, řekl na dnešním Žofínském fóru generální ředitel Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS) Miloslav Mašek. V roce 2011 odvětví kleslo o 3,1 procenta.

"Pokles trvá už čtvrtým rokem a dostat se zpět na rekordní úroveň se nám asi dlouho nepodaří," řekl Mašek.
Ze stavebních firem podle generálního ředitele SPS navíc zmizelo asi 40 tisíc pracovních míst. "Firmy nejdříve hodně propouštěly zahraniční zaměstnance, ale poté bohužel i kvalifikované pracovníky," dodal Mašek.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.